Уште едно супер коктелче на барот на Мигусто. Освежително, безалхохолно за чија подготовка не ви треба никаква вештина. Причина плус уште денес да го направите и дегустирате. На здравје.

Коктел од малини и портокал

By А.А. Published: April 7, 2014

  Уште едно супер коктелче на барот на Мигусто. Освежително, безалхохолно …

  Ingredients

  Instructions

  1. Толчење на малините1.Во поголем сад, ставете ги малините и шеќерот. Со толчник, внимателно истолчете ги.
  2. Сечкан портокал2.Портокалот исечкајте го на кришки и додадете го во садот. Вака подготвеното овошје оставете го во фрижидер минимум 4-5 часа или преку ноќ.
  3. Додавање на минерална вода3.Во садот сипете ладна кисела вода и послужете го коктелот.