Уште еден интересен коктел од барот на Мигусто. Комбинација од зелен чај и џин, која супер си одговара. Едноставно се приготвува, таман додека се спремате за излегување да се напиете по еден.

Коктел со џин и зелен чај

By Гастронаут Published: October 2, 2013

  Уште еден интересен коктел од барот на Мигусто. Комбинација од зелен чај …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Пригответе го чајот и оставете го да се олади. Портокалот пресечете го на половина. Едната половина исцедете ја, а другата исечете ја на кришка.
  2. 2.Во висока чаша ставете го чајот, додадете го џинот и сокот од портокали.
  3. 3.Ставете неколку коцки лед и декорирајте со кришка портокал. На здравје.