Ако сакате навистина да се освежите овие денови, а немате идеа со што, тогаш овој симпатичен коктел е вистинското решение. На здравје!

Пролетен коктел со јагоди

By Гастронаутка Published: July 9, 2013

    Ако сакате навистина да се освежите овие денови, а немате идеа со што, …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Ставете ги јагодите во подлабок сад и изгмечете ги со вилушка. Потоа додадете го сокот од малини или боровници и добро измешајте.
    2. 2.Со оваа мешавина наполнете 2/3 од чашите во кои ќе го служите коктелот, а потоа додадете ја лимонадата (додека не се наполнат чашите).