Комбинацијата на јагоди и шампањ односно пенливо вино е добро позната. Затоа денес направивме еден едноставен освежителен коктел со интензивна  црвена боја, кој по се изгледа ќе биде нашиот нов хит.

Коктел со јагоди

By Гастронаут Published: June 23, 2013

    Комбинацијата на јагоди и шампањ односно пенливо вино е добро позната. …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Јагодите измијте ги и исечкајте ги на парченца. Ставете ги во блендер, додадете шампања и неколку коцки лед. Убаво изблендирајте.
    2. 2.Коктелот префлете го во чаши за бело вино и декорирајте со свежа јагода. На здравје.