Ако сакате леден чај со овошен шмек, тогаш сигурно ќе ви се допадне и оваа малку пожестока комбинација. Идална за попладневно уживање со пријателките.

Летно освежување со праски

By Гастронаутка Published: June 21, 2012

  Ако сакате леден чај со овошен шмек, тогаш сигурно ќе ви се допадне и оваа …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.ВО шејкерот ставете неколку коцки лед, потоа додадете ја вотката и чајот од праска. Убаво промешајте.
  2. 2.Наполнете високи чаши малку над половината со коцки лед, а потоа истурете од приготвената смеса додека чашите не се наполнат.
  3. 3.Украсете ги чашите со парчиња изладена праска и послужете ги со цевки.