Лубеницата е супер освежувачка сама по себе, ама ова коктелче го има оној дополнителен шмек што е неопходен за добра забава и супер помината вечер. Пробајте!

Коктел со лубеница

By Гастронаутка Published: July 21, 2013

  Лубеницата е супер освежувачка сама по себе, ама ова коктелче го има оној …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Исчистете ја лубеницата од семки и испасирајте ја во блендер, а потоа процедете ја добиената смеса во бокал или подлабок сад (да нема цврсти парчиња од лубеницата).
  2. 2.Додадете ја вотката, ликерот од портокал и сокот од лимон и добро измешајте.
  3. 3.Послужете го коктелот во високи чаши до половина полни со коцки лед и украсете со мали парчиња лубеница со кора.