Совршен спој на вкусови кој ќе ги бендиса и оние најпребирливите. Супер десерт за бил кој период од денот. На вас останува само да го приготвите и да се почестите со нешто неодоливо слатко. Добар апетит.

Колач со лимон и кокос

By А.A. Published: February 4, 2014

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 30 mins
  • Ready In: 45 mins

Совршен спој на вкусови кој ќе ги бендиса и оние најпребирливите. Супер …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Пенасто изматете го путерот заедно со шеќерот па едно по едно додадавајте ги јајцата.
  2. 2.Прашокот за пециво и кокосовото брашно измешајте ги со брашното и додадете ги во смесата со путер и јајца.
  3. 3.Накрај додадете го сокот од лимон и кората од лимон.
  4. 4.Тавата за печење (20x30см) обложете ја со хартија за готвење и истурете ја смесата.
  5. 5.Печете на 180 степени, околу 30 минути или се додека ништо не се лепи на чечкалицата.
  6. 6.Оставете го потполно да се олади пред да го сечете. Пред сервирање, посипете го со шеќер во прав.