Уште еден прекрасен рецепт за коктел со свежи цреши, придружен со супер вкусен и страшно едноставен десерт – цреши прелиени со чоколадо. Пробајте!

Коњак со цреши

By Гастронаутка Published: June 18, 2013

  Уште еден прекрасен рецепт за коктел со свежи цреши, придружен со супер …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Потопете ги црешите со коњакот и оставете ги да стојат околу 1,5 часа со повремено мешање.
  2. 2.Потоа тргнете ги и добро исцедете ги (можете да ги прелиете со растопено чоколадо и имате совршен десерт за комбинација со овој коктел).
  3. 3.Ставете ги сите состојки за коктелот во шејкер и добро промешајте. Послужете во ниски чаши и декорирајте со една свежа цреша и парче портокал или лимон.