Корпички полнети со карамел и глазирани со чоколадо. Дефинитивно една од нашите омилени верзии на корпички, кои – нема дискусија, си ги сакаме во сите изданија.

Корпички со карамел

By Гастронаутка Published: March 19, 2013

  • Prep: 30 mins
  • Cook: 25 mins
  • Ready In: 55 mins

Корпички полнети со карамел и глазирани со чоколадо. Дефинитивно една од …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Измешајте го брашното со солта, шеќерот и мелените ореви. Додадете го путерот и месете со раце додека не се создадат грутки. Потоа додадете го јајцете и месете додека не добиете компактно тесто (ако ви е премногу тврдо, додадете лажица млеко). Завиткајте го тестото во пластична фолија и оставете го во фрижидер да отстои барем 30 минути.
  2. 2.Загрејте ја рерната на 180 степени. Расукајте го тестото со дебелина од околу 3-4 мм и вадете кругчиња од него. Поставете ги кругчињата во подмачканите модли за корпички. Избоцкајте го тестото со вилушка и ставете ги корпичките да се печат околу 20-25 минути или додека не добијат златеста боја.
  3. 3.Со миксер изматете ги жолчките со 5 лажици шеќер додека не добиете светла и воздушеста смеса.
  4. 4.Ставете 6 лажици шеќер на оган додека шеќерот не се растопи и не стане светло кафен, а потоа веднаш додадете го путерот и сечканите ореви. Мешајте силно додека путерот не се растопи, а потоа тргнете го садот настрана. Додадете ја смесата со жолчки, измешајте и вратете на оган. Мешајте постојано додека смесата не се згусне добро. Тргнете го садот од оган, мешајте уште минута две и наполнете ги корпичките.
  5. 5.За да ја направите чоколадната глазура, растопете го чоколадото над пареа, а потоа додадете го путерот и слатката павлака и добро измешајте. Веднаш истурете ја глазурата над корпичките.