Брокулата едноставно ја сакаме припремана на било кој начин, а супата е обавезна..

Крем супа од брокула и печурки

By Лилјана Илиева Published: June 13, 2013

    Брокулата едноставно ја сакаме припремана на било кој начин, а супата е …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во околу литар вода на тивок оган варете ги растворениот ФАНТ и сите зеленчуци одека не омекнат
    2. 2.Испасирајте убаво со пасатор, додајте уште околу половина литар вода, павлаката за готвење и повторно оставете да се вари на тивок огон уште околу15-20 минути откако ќе зоврие. Во ваква крем супа можете да додадете и други зеленчуци по Ваша желба. Во завршниот дел учеството е на подмладокот...