Ниско калоричен, витаминизирачки, но и вкусен ручек – совршен спој на убаво и здраво. Зар ви треба нешто повеќе? Пријатен апетит 🙂

Кремаст спанаќ

By А.З. Published: September 24, 2012

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 0 min
  • Ready In: 20 mins

Ниско калоричен, витаминизирачки, но и вкусен ручек - совршен спој на …

Ingredients

Instructions

  1. Обарен спанаќ1.Спанаќот добро измијте. Во поголем сад со вода, ставате малку сол и обарете го спанаќот.
  2. Смеса2.Во сад на оган, растопете го путерот, додадете го брашното и мешајте 4 до 5 минути. Потоа додадете лук, кромид и млеко. Мешајте се додека не добиете компактна смеса.
  3. Приготвен спанаќ3.Смесата зачинете ја по желба и во неа додадете го обарениот спанаќ. Сервирајте веднаш.