Прав семеен ручек кој често го подготвувам за моето семејство…

Кременадли во сос од печурки

By Сашка Стојановска Published: May 30, 2013

  Прав семеен ручек

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во тава за пржење на малку масло испржете ги кременадлите.
  2. 2.Подгответе го сосот од печурки. Ставете во сад 300 мл вода, кесичка Фант и гответе неколку минути додека не се згусне сосот.
  3. 3.Послужете ги кременадлите прелиени со сосот од печурки.