Мелено месо на малку поинаков начин и во поинаква форма. Совршено и сочно уживање за сите гурмани. Во прилог со пире, салатa од компири или свежа зелка и комплетно задоволство!

Куглоф од месо

By Тетка Биберче Published: November 16, 2012

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 1 hr 10 mins
  • Ready In: 1 hr 25 mins

Мелено месо на малку поинаков начин и во поинаква форма. Совршено и сочно …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Во пластичен сад, измешајте го меленото месо со исечканиот лук и кромид. Додадете 3 јајца, лажица сенф, доматно пире и презла. Зачинете со сол, црн пипер и додадете ситно исечкан магдонос.
  2. 2.Калапот за куглоф обложете го со парченца тенко исечкана сланина.¬Сипете го меленото месо и печете го 60 минути на 200 степени.
  3. 3.Испечениот куглоф извадете го од калапот и на рамен плех печете го уште кратко се додека сланината не стане крцкава. Украсете го со ливчиња магдонос и послужете го.