Ако еден од утринските ритуали вие пиење кафе, еве еден наш предлог како поубаво да го започнете денот. Со ледена мока, која ќе ја спремите набрзина, а која совршено ќе ве расони и освежи. Ако денот по утрото се познава, ова е совршениот избор.

Ледена мока

By З.А.З Published: June 27, 2012

  Ако еден од утринските ритуали вие пиење кафе, еве еден наш предлог како …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во чаша ставете една лажичка кафе, шеќер и малку вода. Со миксер направте убава пена.
  2. 2.Растопете го чоколадото и фино прелијте ја внатрешноста на чашата.
  3. 3.Ставете една топка сладолед и додадете го ладното млеко.
  4. 4.Одозгора ставте малку шлаг пена и декорирајте со парченце сецкано чоколадо.