Нема ништо подобро од добра доза кофеин рано наутро. Особено во лето, со топка сладолед и крем од слатка павлака. На здравје.

Ледено кафе Recipe

By Гастронаут Published: July 26, 2013

  Нема ништо подобро од добра доза кофеин рано наутро. Особено во лето, со …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Водата добро загрејте ја, а потоа додадете го кафето. Варете неколку минути додека кафето добро да се свари. Додадете шеќер и оставете го кафето во фрижидер добро да се олади.
  2. 2.Во меѓувреме изматете ја слатката павлака. Внимателно ставете од оладеното кафе, додадете рум и измешајте.
  3. 3.Кафето префрлете го во убави чаши и во секоја ставете топка сладолед од ванила. Одозгора нарендајте чоколадо.