Летото е период резервиран за шарени и вкусни коктели, кое се вистинско освежување во секој дел од денот. На комбинацијата од слатки јагоди и шампањ убедени сме дека нема да останете рамнодушни. На здравје!

Летен коктел

By З.А.З Published: July 1, 2012

  Летото е период резервиран за шарени и вкусни коктели, кое се вистинско …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во соковник ставете ги јагодите, сокот од зелен лимон, сокот од јагода, водата и нането.
  2. 2.Мешајте се додека не добиете фина смеса.
  3. 3.Послужете половина чаша од овој екстракт од јагоди и половина чаша шампањ.
  4. Феноменална декорација4.Декорирајте со парче зелен лимон и нане. Уживајте.