Овие тропски горештини би биле неподносливи да не можевме да ги разбиеме со малку егзотика. Уживајте во нашата сангриа со малку поинаков вкус.

Сангриа со мешано овошје

By Гастронаутка Published: August 25, 2012

  Овие тропски горештини би биле неподносливи да не можевме да ги разбиеме …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во чаши ставете ги парчињата овошје. Одозгора истурете ја текилата, сокот од ананас и портокал и растопениот шеќер. Убаво промешајте.
  2. 2.Додадете лед по желба и најгоре истурете малку вино. Уживајте!
  3. 3.Забелешка: ако имате при рака друго овошје и сокови, слободно сменете го нашиот предлог и задолжителни јавете ни ги резултатите.