Купете готови или ако сте расположени направете си домашни тортиљи, отворете фрижидер и наполнете ги со она што вие е прво при рака. Ние решивме да ставиме сирење, павлака, шунка и зеленчук. Не погрешивме нели 🙂

Летна тортиља

By Гастронаут Published: July 25, 2012

  Купете готови или ако сте расположени направете си домашни тортиљи, …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Со вилушка издробете го сирењето. Измешајте го заедно со павлаката. Со овој сос премачкајте ги тортиљите.
  2. 2.Во секој тортиља ставете ситно исечкана шунка, парченца морков, крставичка. (по желба било кој сезонски зеленчук)
  3. 3.Превиткајте ги тортиљите и тоа е тоа. Вкусна летна закуска готова за неколку минути. Уживајте