Љубителите на овошни освежителни сокови сигурно ќе уживаат во овој летен пијалок. Јагоди, лимон и мед се основните состојки. Нема вештачки засладувачи, бои и ароми. Природно сокче, кое освен што ќе ве разлади и ќе ве заслади. На здравје 🙂

Лимонада од јагоди

By Гастронаут Published: June 5, 2013

  Љубителите на овошни освежителни сокови сигурно ќе уживаат во овој летен …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во блендер измешајте ги јагодите и медот се додека не добиете компактна смеса.
  2. 2.Смесата префлете ја во бокал, додадете ја водата и лимоновиот сок. Добро промешајте
  3. На здравје3.Оладете ја лимонадата од јагоди и послужете ја со многу лед.