Видете вака, ако е безалкохолно баш и не мора да значи дека е здодевно :). Пробајте ја оваа супер интересна лимонада, а ако баш сакате да си го зачините денот, слободно замешајте внатре и малку вотка.

Лимонада со малини

By Гастронаутка Published: September 11, 2012

    Видете вака, ако е безалкохолно баш и не мора да значи дека е здодевно :). …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во подлабок сад измешајте го свежо исцедениот сок од лимони и лимети со медот. Кога медот ќе се растопи, додадете ја водата и малините. Оставете го садот со лимонадата во фрижидер најмалку 2 часа за убаво да се олади.
    2. 2.Пред да ја послужите лимонадата, замешајте добро уште еднаш и послужете во високи чаши полни со мраз. По желба, додадете неколку парчиња лимон или лимета за декорација.