Зар има нешто подобро од лимонада со арома на ванила за овие пеколни денови во кои повеќе од потребно ни е ладно освежување? Сигурни сме дека нема! Наша препорака е да си направите дупла доза, да си одберете интересна книга од вашата библиотека која се уште не сте ја прочитале и да си уживате.

Лимонада со вкус на ванила

By Гастронаут Published: September 27, 2012

  Зар има нешто подобро од лимонада со арома на ванила за овие пеколни …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во сад за готвење ставете го шеќерот, водата, лимоновата кора и стапчето ванила.
  2. 2.Садот ставете го на тивок оган и гответе го се додека шеќерот не се стопи.
  3. 3.Со помош на газа добро исцедете го добиениот сируп. Ставте го во во сад со лед.
  4. 4.Откако добро ќе се олади, додадете ја водата и исцедениот лимон.
  5. 5.Лимонадата префрлета ја во убав бокал и послужете ја ладна.