Ако нешто ме потсетува на лето, тоа со сигурност е токму ова предјадење. Сладок вкус на лубеница во комбинација со соленкастиот шмек на фета сирење. Како додаток ливченца нане и сусам. Мјами! Задолжително пробајте 🙂

Лубеница со фета

By Гастронаут Published: July 14, 2012

  Ако нешто ме потсетува на лето, тоа со сигурност е токму ова предјадење. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Добро изладената лубеница исечете ја на парченца.
  2. 2.Издробете од фета сирењето и додадете парченца нане.
  3. 3.По желба одозгора наросете сусам. Уживајте!