Тортички кои се топат во уста. Нема некој што не обожава мачмалоу, па затоа специјално за вас приготвив десертче во моја верзија која верувајте ќе ви стане еден од омилените. Мало слатко совршенство.

Мачмалоу тортички

By Тетка Биберче Published: November 13, 2012

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 35 mins

Тортички кои се топат во уста. Нема некој што не обожава мачмалоу, па …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Во пластичен сад измешајте ги сите состојки за тортичките. Смесата истурете ја во претходно намачкани модли за мафини. Печете на 200 степени околу 15 до 20 минути или се додека ништо не се лепи на чечкалица.
  2. 2.На оган, во сад на пареа, ставете ги белките со малку сол и вода и матете со метална маталка. Постепено додавајте го шеќерот и матете се додека не се растопи (процес на пастеризација на белката).
  3. 3.Тргнете ги белките од оган и со миксер матете се додека не добиете густ и цврст шлаг. Додадете 1 лажица екстракт од ванила..
  4. 4.Со помош на готварски шприц, со подготвената смеса од белки, филувајте ги испечените тортички.
  5. 5.Подгответе го чоколадниот фил: чоколадото растопете го на пареа и додадете 2 лажици масло за готвење.
  6. 6.Секоја тортичка потопете ја во растопеното чоколадо и оставете ја да се олади.