Превкусни солени мафини, идеални за секој дел од денот. За појадок со чаша јогурт, за лајт вечера или за закуска од нога додека патувате накај работа. За подготовка на овој рецепт нема да ви треба повеќе од 30 минути.

Мафини со фета и власец

By Гастронаут Published: October 16, 2012

  Превкусни солени мафини, идеални за секој дел од денот. За појадок со чаша …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во поголем сад измиксирајте ги јајцата, јогуртот, маслото за готвење, брашното и прашокот за пециво
  2. 2.Потоа додадете го власеецот(или ситно исецканите перца од младиот кромид) и иситнетата фета.
  3. 3.Модлите (или пак ако кориsтите силиконски калап) премајчкајте ги со путер.
  4. 4.Наполнете ги и печете во добро загреана рерна 20 тина минути