Тестенина ми е сeкогаш проверена варијанта за брз ручек. Еве денес решив да направам макарони со болоњезе сос и излегоа супер. Ова е фотографијата и рецептот, а за вкусот ќе мора да ми верувате.

Макарони во болоње сос

By Наташа Смилкова Published: May 28, 2013

  Тестенина ми е сeкогаш проверена варијанта за брз ручек. Еве денес решив …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во сад со зовирена вода ставете ги макароните да се сварат. Варете според упатството на кесичката.
  2. 2.Додека макароните да се сварат испржете ги парчињата сланина и пригответе го фантот.
  3. 3.Кесичката Фант ставете ја во 300 мл вода и варете додека не ја добиете саканата густина.
  4. 4.Откако макароните ќе се сварат префлете ги во чинија, ставете од болоњезе сосот и додадете ги парчињата сланина.