Ова е мојот прв обид да сликнам нешто што сум подготвила. Малку се намачив, но верувам дека ќе ви се допадне резултатот. Во секој случај, ручекот беше одличен.

Манџа со пилешко и печурки

By Борка Торбовска Published: June 27, 2013

  Ова е мојот прв обид да сликнам нешто што сум подготвила. Малку се …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Кромтчето го сечкаме на мали парчиња. На малку масло го запржуваме па го додаваме исечканото бело месо.
  2. 2.Пржиме се додека не заруменат.Додаваме доматно пире и печурките и пржиме уште малку.
  3. 3.Настрана, ја мешаме смесата од фант кесичката за гулаш со 700 мл млака вода и ја додаваме во садот со месото.
  4. 4.И компирот го сечеме на ситно и него го додаваме во садот. Се добро промешуваме и динстаме уште барем 30 минути.