Зачинети грицки кои освен што ќе ја задоволат вашата глад, верувајте ќе го потикнат и вашето либидо. Мед, бадеми и малку црвено пиперче. Феноменалноооооо

Медени зачинети печени бадеми

By Гастронаут Published: December 9, 2012

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 15 mins

Зачинети грицки кои освен што ќе ја задоволат вашата глад, верувајте ќе …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Загрејте ја рерната на 160 степени. Обложете ја тавата со хартија за печење. Измешајте го шеќерот со солта.
  2. 2.Растопете го медот на тивок оган. Во поголем сад ставете бадемите, додадете го медот и зачинете со црвениот пипер.
  3. 3.Бадемите убаво промешајте ги. Распоредете ги во тавата во еден ред и печете околу 10 минути.
  4. 4.Откако малку ќе се оладат одозгора наросете од мешавината на кафеав шеќер и сол. Нека се оладат уште малку и послужете ги во убаво декоративно садче.