Тестенини по избор, малку маслинки, фета сирење и сево ова зачинето со свежо оригано. Супер вкусна салата со медитерански шемк со која одлично ќе ја задоволите вашата глад.

Медитеранска салата со тестенини

By Гастронаут Published: August 21, 2013

  Тестенини по избор, малку маслинки, фета сирење и сево ова зачинето со …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Тестенините сварете ги според упатството на кесичката. Исечкајте ги доматите и краставицата.
  2. 2.Откако тестенините ќе се сварат ставете малку маслиново масло, додадете го зеленчукот, маслинките и парченцата свежо ориганио.
  3. 3.Одозгора ставете парчиња фета сирење и прелијте со сосот приготвен од јогурт, маслиново масло и ситно исечкан лук. Добар апетит.