Ем благичко, ем свежо….таман за топло летно попладне.

Медов коктел Recipe

By Гастронаутка Published: July 6, 2013

  Ем благичко, ем свежо....таман за топло летно попладне.

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Мешајте ја вотката со медот додека убаво не се соединат двете сосотојки.
  2. 2.Додадете ги сокот од портокал и сокот од грејпфрут и измешајте со лажица или со цевка.
  3. 3.Ивицата на поголема чаша намачкајте ја со парче портокал или грејпфрут и провалкајте ја со шеќер. Наполнете околу една третина од чашата со издробен лед или лед во коцки.
  4. 4.Истурете го коктелот во чашата и послужете.