Здрава и вкусна комбинација идеална за почеток на денот. Милкшејк од јаболко кој освен што ќе ве расони и расположи, ќе ви даде енергија и ќе ве засити се до појадокот. На здравје.

Милкшејк од јаболко

By Гастронаут Published: January 16, 2014

  Здрава и вкусна комбинација идеална за почеток на денот. Милкшејк од …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Јаболкото добро измијте го, излупете го, исчистете го и исечкајте го на помали парчиња. Ставете го во блендер и добро испасирајте го.
  2. 2.Во блендерот додадете слатка павлака, по вкус шеќер, малку ванила, мускантно оревче и цимет. Се добро испасирајте и сервирајте во чаши.
  3. 3.Одозгора, по желба ставете малку шлаг пена.