Во период кога можат да се купат највкусните свежи јагоди нема потреба да купувате сокови. Направете природен и здрав напиток од јагоди, банана и ленено семе. Супер енергетско освежување. На здравје.

Милкшејк со јагоди

By Гастронаут Published: May 16, 2013

  Во период кога можат да се купат највкусните свежи јагоди нема потреба да …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Јагодите и банана исечкајте ги на парченца. Ставете ги во блендер.
  2. 2.Додадете леноно семе, млеко и по желба засладете со малку мед.
  3. 3.Избледнирајте, а потоа милкшејкот префлете го во чаша и декоријајте со парченце јагода.