Наместо обична капрезе салата, еве една идеја како да направите преслатки декоративни залчиња. Ви требаат истите состојки како и за класична капрезе, но плус некоја чачкалица, малку трпение и упорност. Вреди да се проба, нели?

Мини капрезе залчиња

By А.А. Published: August 21, 2012

    Наместо обична капрезе салата, еве една идеја како да направите …

    Ingredients

    Instructions

    1. Состојки1.Шери доматите пресечете ги на пола а моцарелата пресечете ја на коцки. Во мал сад измешајте го маслиново масло со балсамико оцетот.
    2. Мини капрезе залчиња - Сервирани!2.Ставете најпрвин пола шери па моцарела па шери и одозгора свеж босилок. Боцнете ги со чечкалица. Наросете сол и црн пипер и прелијте ги со маслиновото масло.