Еве уште еден рецепт идеален за прослави, собиранки, или едноставно само за излегување од монотонијата. Едноставна, лесна, и супер вкусна верзија на лазањи!

Мини лазања залачиња

By Гастронаутка Published: January 18, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 25 mins
  • Ready In: 45 mins

Еве уште еден рецепт идеален за прослави, собиранки, или едноставно само …

Ingredients

Instructions

  1. подготовка на смесата за полнење1.Запалете ја рерната да се грее на 180 степени. Спанаќот исчистете го, обарете го кратко и добро исцедете го. Во подлабок сад измешајте ја рикотата, спанаќот, јајцето, лукчето, зачинете со сол и пипер (може и други зачини) по желба.
  2. полнење и сечење2.Претходно обарените кори за лазањи наредете ги на рамна површина, а потоа врз секоја нанесете од смесата. Немојте да ставате блиску до ивиците за да не ви се растече при печењето. Потоа, секоја кора замотајте ја во ролничка и пресечете ја на половина.
  3. подготовка за печење3.Добиените ролнички наредете ги во тавче врз хартија за печење.
  4. додавање на кечап и сирење4.Врз секоја капнете по половина кафена лажичка кечап или доматен сос и посипете маку рендана моцарела, или рендан кашкавал по избор. Добро покријте го тавчето со алуминиумска фолија и печете во загреаната рерна околу 20-тина минути.
  5. подготвени за служење5.Пред служење, во секое залаче забодете по една чепкалка. Важно: можете да ги подготвите и да ги замрнете пред печењето. Кога ќе ви затребаат, не треба да се одмрзнуваат, само ставете ги да се печат на 200 степени околу 30 минути.