Овој рецепт многу често го готвам за моето семејство бидејќи е брз и вкусен. Ако досега не сте го пробале искрено ви го препорачувам.

Мисиркино во сос

By Борка Торбовска Published: May 23, 2013

  Овој рецепт многу често го готвам за моето семејство бидејќи е брз и …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Најпрвин се сече месото на мали парчиња. Во тава за пржење ставаме две лажици путер и малку го пржиме па додаваме бело вино.
  2. 2.Откако ќе испари, дотураме 400 мл вода и составот од ќесичката фант. Така готвиме уште неколку минути се додека месото не стане ровко.
  3. Мисиркино во сос3.Компирот го зачинуваме и го печеме во тава околу 45 минути.