Печен компир во било која варијанта дома ние е омилен. Со пилешко и печурки е прав погодок..

Млад печен компир со печурки

By Гордана Андреска Published: May 23, 2013

  Печен компир во било која варијанта дома ние е омилен. Со пилешко и …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Јас обично младиот компир не го лупам, добро го мијам и го сечам на коцки. Го ставам во тава за лазањи и сипам малку масло.
  2. 2.Одозгора го ставам пилешкото месо (кое најчесто го сечам на мали париња).
  3. 3.Во чинија фантот го мешам со вода, и го преливам врз компирите и месото.
  4. 4.Се пече околу 50 минути. Накрај може да ставите одозгора малдо кромитче и рендан кашкавал.