Топло англиско чајче со млеко и цимет. За одличен почеток на денот, наместо шолја кафе. Ако до сега не сте ја пробале оваа комбинација сега е вистинскиот момент. Ниските утрински темепаратури се победуваа до топла голтка чај. Уживајте

Млечен Ерл Греј чај

By Гастронаут Published: December 21, 2013

    Топло англиско чајче со млеко и цимет. За одличен почеток на денот, …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Ставете ја кесичката чај во сад со зовриена вода. Оставете ја внатре пет минути. Во меѓувреме на тивок оган ставете го млекото и загрејте го се до степен на вриење.
    2. 2.Потоа префлете го чајот во убаво чаша, одозгора налијте од топлото млеко, ставете малку ванила, а одозгора наросете цимет.