Пакување чипс одлично ќе ви заврши работа за мацкање со ова феноменално кремасто млечно рижото со сирење. Комбинација која мора да ја пробате. Уживајте

Млечно рижото со сирење

By A.A.З. Published: September 27, 2012

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 30 mins

Пакување чипс одлично ќе ви заврши работа за мацкање со ова феноменално …

Ingredients

Instructions

  1. Запржување на рижотото1.Кромидот и лукчето ситно исечкајте го. Во сад за готвење, на малку маслиново масло, запржете ги се додека не се карамелизираат. Додадете го оризот и промешајте минута до две. Зачинете.
  2. Подготовка на рижотото2.Во садот додадете ја супата и мешајте се додека не испари барем половина од водата. Потоа додавајте по малку од млекото притоа константно мешајќи.
  3. Додавање на сирење во рижотото3.После отприлика 25 до 30 минути (кога веќе оризот е сварен), тргнете го од оган и додадете го издробеното сирење.