Кога ви се јаде нешто благичко, а немате многу време за во кујна, Вања ги препорачува токму овие како што самата вели многу сочни мафини. И брзо и вкусно. Добар апетит.

Многу сочни мафини

By Валентина Крстевска Published: October 22, 2013

  Кога ви се јаде нешто благичко, а немате многу време за во кујна, Вања ги …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Се вклучува рерната на 180 степени.
  2. 2.Во длабок сад се матат сите состојки. Во калап за 12 мафини се поставуваат хартиени кошнички, во секоја се става до пола од смесата па калапот се става во рерната.
  3. 3.По десетина минути се вади калапот, се става од парченцата од слатко, чоколадо или по малку Нутела, се прелива остатокот од смесата и се пече уште околу 20-тина минути.
  4. 4.Одозгора се посипуваат со шеќер во прав или цимет.