Ова е мојот омилен утрински сендвич со јајце кој секогаш кога имам доволно време и не каснам на работа си го спремам за доручек. Можеби не е некој врвен рецепт, но за мене е право гурманско доживување.

Мојот омилен утрински сендвич

By Марјан Костовски Published: September 21, 2012

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 0 min
  • Ready In: 10 mins

Ова е мојот омилен утрински сендвич со јајце кој секогаш кога имам …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Тост лепчињата заедно со парчињата сланина ставете ги неколку минути на грил тава. Во меѓувреме испржете ги јајцата на око и насечкајте парченца зелена салата и домати.
  2. Сендвич со јајце2.Додека јајцата да се спржат, лепчињата и сланина ќе бидат готови - таман поруменети. На лепчето ставете малку мајонез, лист зелена салата, парче сланина, домат и едно јајце и тоа е тоа. Уживајте.