Одличен напиток за загревање и будење. Само внимавајте, ако сте многу сонливи, не е лошо да ја зголемите малку дозата на кафе. На здравје!

Мока со бело чоколадо

By П.Б. Published: March 6, 2013

    Одличен напиток за загревање и будење. Само внимавајте, ако сте многу …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1. Загрејте го млекото во мало тенџерче додека не почнат да се формираат меурчиња (ама да не зоврие).
    2. 2.Ставете ги останатите состојки во блендер. Додадете го жешкото млекото и мешајте со блендерот додека смесата не се изедначи. Декорирајте со малку слатка павлака и какао.