За денешниот ручек ви предлагаме да ја пробате оваа пролетна мусака без месо која сигурно ќе ви отвори апетит. Одличен вкус со релативно брза подготовка – има ли нешто подобро од тоа? Добар апетит!

Мусака без месо

By Гастронаутка Published: September 23, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 50 mins
  • Ready In: 60 mins

За денешниот ручек ви предлагаме да ја пробате оваа пролетна мусака без …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Загрејте ја рерната на 200 степени. Измијте ги добро тиквичките и модрите патлиџани, а потоа исечете ги на кругчиња со дебелина од околу 5 мм.
  2. наредете ги тиквичките и модрите патлиџани2.Обложете го тавчето со хартија за печење, а потоа испрскајте малку масло врз неа. Наредете половина од кругчињата од тиквички и модри патлиџани така што малку да се преклопуваат едно со друго.
  3. наредете ги доматите3.Испрскајте малку сол, црн пипер и сечкани свежи зачини по желба, а потоа наредете еден ред домати исечкани повторно на кругчиња.
  4. посипете со бешамел4.Подгответе го бешамел сосот. Во подлабоко тенџерче ставете го путерот да се растопи, а потоа додадете го брашното и запржете 2-3 минути со постојано мешање. Тргнете го тенџерето настрана и постепено додавајте го млекото, повторно со постојано мешање за да не ви се појават грутки. Вратете го тенџерето на оган и мешајте додека не зоврие и не се згусти малку. На крајот додадете малку сол и црн пипер.
  5. наредете го вториот слој5.Истурете го сосот врз доматите и распоредете половина од изренданиот кашкавал одозгора. Наредете ја одозгора другата половина од тиквички и модри патлиџани и испрскајте со остатокот од кашкавалот.
  6. 6.Печете во загреана рерна околу 50-60 минути. Послужете ја мусаката додека е уште топла.