Едноставен рецепт за пилешкo со макарони со специјален вкус од додатокот на Fant мешавина за гулаш и паприкаш.

НајФАНТастично пилешко со макарони

By Лилјана Стоилова Published: June 24, 2013

  Едноставен рецепт за пилешкo со макарони со специјален вкус од додатокот …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Пилешкото исечено на поголеми парчиња се вари во сол и вагета, кромидот и морковот се сечкаат на поситни парчиња и се пропржуваат на масло.
  2. 2.Се додават макароните и пилешкото месо со 2 литра вода од претходно вареното пилешко месо и две до три лажици Fant мешавина гулаш и паприкаш и ситно сецкан магданос.
  3. пилешко со макарони3.Сето тоа се става во тавка бр. 30 и се става во загреана рерна на 180°Cм 40 до 50 минути.