Многу витамини во една чаша. Природен сок од капини и малини, кој е одличен за секој период во денот. Не зависно дали наутро, како освежување на работа, или во моментите кога сте многу жедни и ви треба дополнителна доза енергија.

Напивка од капини и малини

By Гастронаут Published: January 24, 2014

  Многу витамини во една чаша. Природен сок од капини и малини, кој е …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Малините и капините ставете ги во блендер.
  2. 2.Додате четири лажици јогурт и 200 мл сок од јаболка.
  3. 3.Добро изблендирајте за да добиете фина кашеста смеса.
  4. 4.Напивката префрлете ја во чаша. Се пие веднаш. На здравје.