За денес ви предлагаме еден коцкарски пијалок. Одличен вкус да ве загрее и да ве држи будни истовремено. И не, не мора да играте карти за да го пробате ова коктелче :).

Нескафе Блек-џек

By П.Б. Published: February 8, 2013

    За денес ви предлагаме еден коцкарски пијалок. Одличен вкус да ве загрее …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Нескафето и шеќерот убав замешајте ги со водата додека не се растворат. Потоа додадете го ликерот од вишни и коњакот.
    2. 2.Промешајте и послужете во ниски чаши во кои сте ставиле неколку коцки мраз.