Пресладок десерт готов за само половина час. Крофнички со нутела како идеален доручек со чаша млеко или за попладневна закуска со кафе. Уживајте 🙂

Нутела крофни

By А.А Published: July 8, 2012

  Пресладок десерт готов за само половина час. Крофнички со нутела како …

  Ingredients

  Instructions

  1. Подготовка на тестото1.Загрејте ја рерната на 260 степени. Во поголем сад измешајте ги брашното, шеќерот, прашакот за пециво и солта.
  2. Готово тесто2.Во истиот сад додадете го млеко, екстрактот од ванила, растопениот путер и јајцата. Се заедно измешајте.
  3. Спремно за печење3.Наполнете ги калапите за крофни. Одозгора на тестото ставете по пола лажица нутела и со нож нежно премачкајте ги. Печете околу 20 минути.