Вкусни обланди збогатени со суво овошје кое им дава посебен вкус и шмек на колачињата. Добар апетит!

Обланди со суво овошје

By Наташа Алексовска Published: November 4, 2013

  Вкусни обланди збогатени со суво овошје кое им дава посебен вкус и шмек …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во сад, растопете ги маргарин и шеќер, додадете сок и изрендана кора од портокал и варете ги околу 10 минути.
  2. 2.Во садот додадете го исечканото суво овошје, мелените плазма бисквити и кршени ореви. Се убаво измешајте.
  3. 3.Вака подготвениот фил ставете го помеѓу две кори обланди. Откако ќе стегнат корите, обландата сечете ја на парчиња.