Морам да признаам дека до сега немам користено ниту еден од фант кесичките, па затоа и сум изненаден од фактот дека е стварно вкусно.

Ориз со сос од печурки

By Александар Ефремов Published: May 21, 2013

  Морам да признаам дека до сега немам користено ниту еден од фант …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Оризот сварете го во многу вода. Процедете го, исплакнете го со ладна вода и зачинете.
  2. 2.Морковот и тиквичките исечете ги на парчиња, ставете малку масло, посолете ги и ставете ги во рерна да се печат.
  3. 3.Кесичката фант истурете ја во 300 мл вода и варете се додека не се згусне.
  4. 4.Сервирајте. Ставете малку од оризот, запечениот зеленчук и сосот од печурки. Добар апетит!