Направете супер здрав освежителен коктел со цреши кој се подготвува за неколку минути. Ако не сте мераклии на цреши можете да искористите и друго зрнесто овошје. Како и да е, резултатот е одличен.

Освежителен коктел од цреши

By Гастронаут Published: May 9, 2013

    Направете супер здрав освежителен коктел со цреши кој се подготвува за …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Црешите добро измијте ги, исчистете ги од семки и ставете ги во блендер. Додадете го медот и млекото.
    2. 2.Ставете неколку коцки лед и убаво изблендирајте. Коктелот префрлете го во чаша и по желба декорирајте со ливчиња свежо нане.