Полна чаша витамини. Неколку видови овошје како банана и капини  плус свежо нане. Нема потреба да купувате сок, кога дома можете да си направите совршен пијалок кој освен што ќе ве освежи ќе ви ја обезбеди потребната доза витамини.

Освежителен шејк од капина

By Тетка Биберче Published: July 30, 2013

  Полна чаша витамини. Неколку видови овошје како банана и капини  плус …

  Ingredients

  Instructions

  1. Состојки за сок од капина1.Бананата исчистете ја и смрзнете ја. Смрзнатата банана и другите состојки ставете се во блендер.
  2. Изблендиран сок2.Блендирајте се додека не добиете хомогена смеса.
  3. Освежителен сок од капина3.Смесата префрлете ја во чаша, ситурете некоку свежи капини и декорирајте со свежо нане.