И овошно и алхохолно. Супер коктел иделен за домашна журка. Повикајте пријатели, спремете нешто фино за каснување и ги имате сите предуслови за добра забава.

Овошен алхохолен коктел

By Гастронаут Published: October 29, 2013

    И овошно и алхохолно. Супер коктел иделен за домашна журка. Повикајте …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Исцедете сок од портокал. Ставете го заедно со сокот од јаболко и бурбонот во шејкер. Добро протресете.
    2. 2.Коктелот послужете го со издробен мраз. Чашата декорирајте ја со стапче цимет и парче портокал. На здравје.